top of page

Indian Riders Fest České Budějovice, 10. - 12.6. 2022

Pomalu, ale jistě nastal pátek 10.6. a náš klub se mohl vydat na asi největší Indiánskou akci tohoto roku – Indian Riders Fest. Konal se v Českých Budějovicích, dorazilo na něj něco okolo dvou a půl tisíce motocyklů a téměř tři a půl tisíce jezdců, z různých koutů světa. Nejdál to měli jezdci z Abú Dhabí a z Japonska. Nejpočetnější skupina dorazila z Francie, ale nebyla v jednotných „barvách“. Nemalé zastoupení měly i Lady Riders, nejen jako „baťůžci“.

Náš klub se postupně sjížděl na Výstaviště v Českých Budějovicích, kde na všechny jezdce čekal bohatý doprovodný program. Ukázky kaskadérských kousků, koncerty, předváděcí jízdy a spoustu dalšího. V areálu bylo spoustu stánků s občerstvením, a ještě více stánků s bikerskými věcmi. Nechyběl ani „Ňúmen“ se svým „Vostrým“ stánkem a triem Indiánských nožů, které všichni obdivovali.

K večeru se otevřel Catering pro majitele VIP Rally Pack. Zlatým hřebem večera byl koncert kapely Dymytry. Zazněli nejznámější songy například hity „Jako Indián“, „Země Krále Miroslava“ a „Lidice“. Koncert se velice vyvedl… Po doznění posledních tónů kapely se většina zúčastněných odebrala na své ubytování…

V brzkém sobotním ránu nám nad hlavami proletěl horkovzdušný balón. Uvedl nás do nového dne, který nám nabídl spoustu krásných zážitků. Nejdříve zavítali na Budějovické výstaviště tzv. Legendy. Řazení na spanilou jízdu probíhalo během slunečného dopoledne. Naše jezdkyně se přiřadily k Lady Riders a svou „spanilku“ si náramně užily. Jízda vedla přes Hlubokou nad Vltavou, až na Budějovické náměstí Přemysla Otakara II., najelo se něco okolo 20 km. Budějovické náměstí bylo skoro celé zaplněné motocykly. Překrásný pohled. Proběhlo „vyvěšení“ vlajek všech zúčastněných klubů a focení náměstí plného motocyklů. Po necelých dvou hodinách se jezdci začaly rozjíždět z náměstí zpět na výstaviště a na různé další vyhlídkové trasy po okolí.

Náš klub se sešel na výstavišti a bavil se o různých zajímavých tématech, část jezdců se vydala na kaskadérské představení a Rodeo show. Největší úspěch mělo airbrush tetování, většina členů se sjednotila s „kérkou“ - motiv hlavy Indiana. Následovalo otevření rautu jako v předešlý den. Okolo deváté přišlo vyhlášení „nej“ jezdců. Například jezdci z největší dálky, nejstarší jezdec, nejstarší stroj a tak dále. Mimo jiné se vyhlašovala i nejpočetnější skupina ve sjednocených barvách. Vyhráli jsme to, bylo nás 36. Pořádně jsme to oslavili…

Na revaivlu Nirvany jsme si pořádně zatančili. Po koncertě přišlo to, na co se všichni těšili celý víkend – losování tomboly. Jedna cena padla do našich řad. Gratulace… Hlavní cenou byl motocykl Indian CHIEFTAIN. Gratulace Mr. Pascal Nigout. Po losování se velká část jezdců a jezdkyň odebrala ke spánku. Jiní slavili do brzkých ranních hodin.

V neděli ráno se celý areál postupně probouzel a jezdci pomalu balili věci na své stroje a vyráželi ke svým domovům. Vzniklo několik společných fotek IMRG Prag. Poté už jen loučení a každý z nás se vydal svým směrem…


Zde jsou odkazy na kompletní fotogalerie


Pro IMRG Prag Petra Zachová

68 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page