top of page

Memoriál J.H. Bankse v Lomu a svatba KaKatýmu v Písnici 28.5. 2022

Dne 28.5. se konalo několik akcí, náš klub si vybral hned dvě. Na první jsme se se SZ divizí vydali do Lomu u Mostu. Konal se zde memoriál J.H. Bankse. Cestou do Lomu nás potkalo velké množství kapek deště, ale dalo se to…

Dojeli jsme na náměstí v Lomu a přestalo pršet. Začalo dokonce svítit slunce. Hned jsme toho využili pro sušení mokrého oblečení. Mezitím dorazila skupinka, co nocovala na Klínech. Společně jsme se pozdravili a vydali se uctít památku J.H. Bankse k jeho pomníku u městského úřadu v Lomu. Po uctění památky a připomenutí činu J.H. Bankse se část členů vydala po svých a část na svých ořích, do areálu s názvem Bomba. Zde probíhal doprovodný program ve formě srazu veteránů a motorkářů. Proběhla i spanilá jízda po okolí, tak trošku pod taktovkou IMRG Prag. Lidé si nás mohli prohlédnout např. v Duchcově, Bílině, Mostě a také v Litvínově. Po návratu ze „spanilky“ následoval rychlý oběd a následně rychlý odjezd na svatbu KaKatýmu. Celou cestu ku Praze nás pronásledovala černá mračna, ale jen nás strašila, držela se zkrátka. Snad pomohlo to, že část jezdců jela v „pršákách“.

V Písnici už nás vyhlíželi snoubenci. Místo obřadu bylo u malebného rybníka na rozlehlé louce. Z části ji zabraly motocykly, z části svatebčané. Během této svatby se přihodilo několik příhod. Nejdřív se hledal prstýnek, nikoliv však snoubenců, ale můj. Hledání komplikovala lehce vyšší tráva, ale díky pomoci Policie ČR se podařilo prsten najít. Tímto děkuji všem zúčastněným, hlavně tedy Jíře a Mary, za pomoc.

Po chvilce jsme se seřadili do špalíru, kterým procházel za doprovodu své mamky ženich, moc mu to slušelo. Pak svědci. Následně okouzlující nevěsta s galantním doprovodem v překrásných šatech. Začal obřad, snoubenci si vyslovili své ANO. To ale nebylo jediné, co se během obřadu stalo. Mary při focení špatně šlápla a skoro skončila v rybníce. Tím rozesmála všechny „membrs“ a smích nešel zastavit…

Po popřání do „nového“ života, jsme pustili hymnu IMRG Prag, zabublali novomanželům našimi motocykly a udělali společná fota.

Pokračovali jsme dál, pro změnu jsme jeli popřát babičce Evičce k narozeninám. Vystavili jsme naše stoje a šli vyjíst vše co bylo na oslavě… Po tom, co jsme skoro vše snědli, jsme se vydali směr Roudnice n/L. Cestou děsně foukalo, ale nepršelo. U steakgrillu na D8 se naše cesty tak nějak rozdělily. SZ divize se vydala směr své domovy a zbytek membrs jel na další ubytování do Roudnice n/L.

Byl to překrásný den, opět plno zážitků, vzpomínek a něco okolo 400 km.

Díky za ně…


Zde kompletní fotogalerie.


Pro IMRG Prag Petra Zachová

119 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yorumlar


bottom of page