top of page

Poslední Majle severní cestou – 6.-8.10.2023 Z pohledu Peťule

Část severozápadní divize se v pátek po práci sešla na benzínce v Libčevsi a společně se vydala směr Ústí nad Labem pro dalšího člena IMRG. Odtud už jsme se vydali směr Penzion Kamzík, kde nás čekal víkend plný zážitků.

Postupně během podvečera přijížděli další členové. Nejlépe to vychytal KaKatým a spol. s příjezdem přesně v 19:01… Po výborné večeři jsme proklábosili večer a připravovali se na sobotní program.


V sobotu ráno, po vydatné snídani, jsme se vydali směr Königstein. Cestou ani kapka, ale jen co jsme dorazili na místo, obloha se zatáhla a spustil se poměrně nepříjemný déšť. Jemný, ale vytrvalý. Déšť a vítr nás provázel po velkou část pobytu na pevnosti. Společné foto za každého počasí nesmí chybět a pokračujeme na oběd k Loupežníkovi. Cestou na oběd jsme na vlastní oči mohli vidět následky loňského požáru v Hřensku.


Během oběda proběhla částečná bitva o řízky 😁. Po nasycení našich hladových břich jsme naaranžovali všechny motocykly a po několika pokusech se nám je povedlo zachytit krásně bez kolem jedoucích aut a kolemjdoucích…

Naše další zastávka byla v Podzemní továrně Rabštejn v Janské. V objektech, které do konce 30. let minulého století sloužily jako přádelny, se okolo roku 1942 „usadila“ německá zbrojní firma a začala tu výroba letadel a vrtulníků. Více o historii tohoto místa jsme se dozvěděli během zajímavé prohlídky.

Jelikož už bylo kolem šesté, vydali jsem se zpět na penzion. Cestou jsme potkali stádo laní s jelenem a taky 2 srnky. Sice trošku nebezpečná, ale moc pěkná podívaná…


V penzionu na nás už čekala výborná večeře. A večerní program? Opět klábosení a došlo i na tanec…


V neděli ráno jsme se opět vydali do továrny do Rabštejna. Byl tu start závodu „Slepý Indian“. K tomuto se musíte optat na více informací Limči, nebo zúčastněných jezdců… Cíl závodu byl v Jetřichovicích. Odtud jsme se vydali po svých směr Dolský mlýn. Posledních pár desítek metrů bylo lehce adventure stezkou. Místy se šlo po okraji skal. Postupně se nám otevřel výhled na Dolský mlýn. Proběhlo společné focení a průzkum místa a zpět ke strojům. Byl pomalu čas oběda a na ten jsme zaskočili do jetřichovické hospody.

Po obědě už jsme se pomalu rozloučili a každý jel svým směrem…


Kompletní fotogalerie zde.


Pro IMRG Prag Petra Zachová

89 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 comentário


Standa Frigo Kunc
Standa Frigo Kunc
12 de nov. de 2023

Děkuji

Curtir
bottom of page