top of page

Pouť svobody a vzpomínka na Pátera Josefa Krejčího: Svěcení motorek ve Štěchovicích

Aktualizováno: 14. 5.


Dne 12. května 2024 se členové našeho klubu IMRG Praha zúčastnili velmi speciálního setkání – svěcení motorek a přileb v kostele svatého Petra a Pavla ve Štěchovicích.

Tato akce, organizovaná ČS Warman ve spolupráci s Římskokatolickou farností Štěchovice, byla nejen příležitostí k posvěcení našich strojů, ale i momentem k uctění památky významné osobnosti – Pátera Josefa Krejčího, který byl známý svou vášní pro motocykly a hlubokou vírou.

Den plný duchovní svobody a vzpomínek

Ráno začalo srazem na čerpací stanici Warman ve Slapech, kde jsme dotankovali a obdrželi itineráře pro následující pouť po krásách Slapska. Vyjeli jsme v 9 hodin a po hodinové jízdě jsme dorazili do kostela, kde nás čekala mše svatá a následné svěcení motorek a přileb. Celá ceremonie byla provázena pocitem společenství a duchovní obnovy, což umocňovalo atmosféru svobody, na kterou odkazuje motto akce: "Pán je Duch, a kde je Pánův Duch, tam je svoboda" z 2. listu Korintským.

Poctění památky Pátera Krejčího

Po mši a svěcení jsme se vydali na Štěchovický hřbitov, aby jsme uctili památku Pátera Krejčího, který byl nejen duchovním vodcem, ale i vášnivým motorkářem a obětí politického režimu. Jeho životní příběh, plný odhodlání sloužit komunitě za každého počasí, byl pro nás všechny inspirací. Páter Josef byl zabit autem sovětské armády, což dodává jeho příběhu ještě větší váhu. U jeho hrobu jsme položili květiny a zapálili svíčky, což bylo silně emotivním gestem pro všechny zúčastněné.

Společenské vyvrcholení dne

Akce byla zakončena občerstvením. Atmosféra celého dne byla naplněna radostí, vzájemnou podporou a přátelstvím, což odráželo filosofii našeho klubu a naší IMRG komunity.


Tato akce nebyla jen o svěcení motorek, ale o sdílení společných hodnot svobody, vzájemné podpory a vzpomínky na ty, kteří nám ukázali cestu.

Děkujeme organizátorům za perfektně připravený den a těšíme se na další společné akce.

I když … trošku zapracujte na jízdě ve formaci :)


66 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page