top of page

První majle IMRG Prague "Zážitková" 25. - 27. 3 2022


Ano, po dlouhých dnech zimy to konečně přišlo.

První majle. První společná vyjížďka klubu. A musím říct a doufám, že ne jen za sebe, se opět vydařila.

Za naplánování celé akce patří velký hlubokosklon naší Zážitkové Pétě, dále měl zajisté své zásluhy Michal Samuraj Rožér za podporu své úžasné ženy. Oběma mooooc děkujeme.

Ale teď zpět k samotné akci.

Valná většina členů přijela již v pátek do ,Selského dvora v Biskoupkách, kde bylo zajištěno ubytování a večerní zábava spojená s živou hudbou a tombolou. Tu ovládli naší členové a tím se stali trnem v oku místním domorodcům. Ale zaplať nám to velký Manitou, k větším potyčkám nedošlo. Zábava se samozřejmě protáhla do ranních hodin a někteří z členů nebudu Petrunku jmenovat, ani nevěděli, do které skříně si dali bundu.

Sobotní ráno bylo poměrně mrazivé. To mohu z vlastní zkušenosti říct, protože jsem ještě z pár členy přijel ráno. Rosný bod byl, díky 0 stupňům opravdu moc nízko, proto jsem si připadal jak Ripleyová ve Vetřelci, kdy na sebe natáhne skafandr a strachy si zafuní plégo :)

Nicméně teplota šla z nuly na 10 stupňů v 9:00 opravdu rychle a to byl celý kmen připraven k odjezdu formace na zámek Zbiroh.

Po krátké cestě jsme pod zámkem. Naše stroje Indian jsme nechali okukovat zámeckým turistům a sami jsme se vrhli na prohlídku, která byla opravdu velmi zajímavá. Předem se omlouvám, fotografovat v interiéru bylo zakázáno. Proto je obrázků pouze poskrovnu.

Jakmile jsme si prohlédli a poslechli vše co šlo, udělali pár nezbytných fotografií pod zámkem, vyrazili jsme na plánovanou zastávku k mamince Péti, která jako dlouholetá motorkářka je ve svém věku moc ráda za každé povzbuzení a přání zdravíčka.

Ano, rádi rozdáváme radost a úsměvy a proto nás čekala ještě tradiční jízda za naším, dovolte mi říct členem čestným, Jakubem. Kubík má diagnózu CDG syndrom typ 1. Je to genetické onemocnění, velmi vzácné, v ČR asi 20 lidí. CDG syndrom je špatná glukosylace proteinů. Jeden enzym v těle nefunguje, tak jak má a má to vliv na nervový systém,pohyb,svaly, mozek, játra.

Nejvíc mu pomáhají rehabilitace, ale jsou velmi nákladné. Proto IMRG Praha opakovaně pomáhá rodičům zvládnout tuto nelehkou životní situaci.

Tentokrát jsme na jejich podporu vydražili nůž Spirit of Munroe z dílny Marka Neumana a Nože z vostra a tímto samozřejmě, také jemu děkujeme za podporu.

Krom vydraženého nože samozřejmě každý z členů věnoval nějakou to bankovku.

Jakub a jeho sestra Eliška také navíc dostali malý dárek, mikinu a čepici od Indian Praha.

Samozřejmě se Jakub musel svézt jak na motocyklu Indian, tak v doprovodném voze Ford Mustang.


Po krátkém popovídání, se část členů rozloučila a odjela směr domů za povinnostmi a druhá část zpět na ubykace do Selského dvora a zakončila víkend další zábavou.


Děkujeme moc Petře Zážitkové, bylo to jako vždy perfektní.


A v neposlední řadě děkujeme za účast novým členům a doufáme, že se budeme vídat často.
189 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page