Zhruba před 6-ti lety náš první náčelník Carlos, na přání Petry „zážitkové“, sestavil trasu, jako to nejlepší, co by měl jezdec ze sedla motocyklu ve Spojených státech vidět a poznat, vydá-li se tam jednou za život. Výběr z toho nejlepšího, co Carlos s Joly v USA sjezdili.
Dlouhá léta o tomto výletu přemýšlíme, přibrzděni Covidem a dalšími okolnostmi. Nyní konečně dozrál čas, v létě 2026, expedici uskutečnit!
Je zvažována základní moto expedice s cca 15 dny na motorkách po trase Divokého Západu a doplňkový program mimo motorky, který se ještě bude upřesňovat podle přání účastníků a logistiky dopravy. Zatím uvažujeme o zažití San Francisca nebo New Yorku, tak trochu v kontrastu města vůči přírodě na motocyklech. Celková délka trvání akce je jsou přibližně 3 týdny, kdy tyto 3 týdny budou vsazeny do termínu mezi 1.8. až 13.9. 2026, tedy přesný termín se v tomto časovém vymezení ještě upřesní ve vztahu k letenkám apod.
Trasa vychází z okruhu od Carlose, bylo pouze třeba ji o něco efektivně zkrátit. Proto je navržena základní kostra trasy ve tvaru písmene S, začínající v Denveru a končící v Las Vegas (nebo obráceně). Zažijeme neuvěřitelný mix cest se zatáčkami v horách, výhledy, v nekonečných údolích a hlubokých kaňonech, ve vyprahlých pustinách i v bujné přírodě. Na každý den se připravuje více „atrakcí“ a cesta nebude ani tak o množství km, ale o zážitcích. Přesto nás čeká cca 4500 km / 2800 mil. Atrakce dále precizujeme s pořadatelem a Joly. Jsme rádi za její účast a za to, že nás místy provede. Těšit se můžeme na přírodní atrakce např. Devils Tower, Skalnaté hory, národní parky Yellowstone, Bryce Canyon, gejzír Old Faithful, Grand Prismatic Spring, Page, Grand County, Monument Valley, Grand Canyon, Death Valley, města Denver, Salt Lake City, Las Vegas a historická a kultovní městečka Hot Springs, Sturgis, Gillete, Red Lodge, Jackson, Provo, Bluff a Williams. Kus se svezeme i po legendární Road 66. A pokud se to podaří časově naladit, pak si nenecháme ujít ani třešničku na dortu a poctíme klubovou návštěvou Sturgis Motorcycle Rally, tedy největší motorkovou akci na světě, kdy účast v roce 2025 byla 537.000 strojů.

Pojedeme výhradně na 12 nám známých baggerech a cruiserech značky Indian. Celá expedice je výhradně naše. Tím, ani na půjčených strojích, neztratíme svou identitu IMRG a příslušnost ke značce. Akci nám na míru zajistí tým Time to Rule v čele Rafalem, který se plně osvědčil na jarním výletu „Route 66 a to nejen s Emilem“.
Cenově je třeba počítat 425 USD na jezdce s motocyklem a 225 USD pro spolujezdce na den strávený na motorkách. V této ceně je půjčení motocyklů, jejich základní pojištění, ubytování včetně snídaní, transfery, vstupy do národních parků a kompletní servis pořadatele, který nás bude jistit doprovodným vozidlem s náhradními motocykly. Navíc je potřeba přidat letenky, benzín, jídlo a další výdaje. Další položkou bude program mimo část strávenou na motocyklech.
Celkově je akce omezena 12 motocykly, celkový počet osob účastníků se předpokládá 18-20 osob. Část míst je již obsazena, proto máte-li zájem, neváhejte se ozvat, bereme v pořadí „kdo dřív přijde“ do naplnění týmu. Závazná přihláška, nákup letenek apod. proběhne nyní v dohledné době.
Pro další informace či přihlášky volejte a pište Jirkovi 603 170 834.
Za nadšené iniciátory i s partnery: Petra, Jirka, Vláďa, Jarda
