top of page

Karpacz 6. - 8.8. 2021

Aktualizováno: 27. 10. 2021

Všemi dlouho očekávaný Karpacz, konečně nastal. V pátek v odpoledních hodinách se sešlo několik jezdců našeho klubu v Praze, aby společně vyrazili směr Horní Maršov.

Průjezd Prahou byl plný kolon, ale to jezdce neodradilo. Za Prahou na D11 už byl přiměřený provoz. Chvilku jsme se klouzali po D11 a pak jsme jeli přes Poděbrady směr Jičín, až do Horního Maršova. Cestou byla ještě malá zastávka na vafle v Kumburském Újezdu a pak už rovnou do penzionu, kde už se nás nemohli dočkat. Po zaparkování našich strojů přišel uvítací přípitek, hned po něm úžasná knedlíčková polévka, ještě lepší tataráček a gulášek. Zbytek večera se povídalo a povídalo.

V sobotu brzy ráno, hned po snídani, jsme vyrazili směr Karpacz. Cesta byla plná zatáček. V Karpaczi jsme byli poměrně brzy, díky tomu jsme dobře zaparkovali. Bylo opravdu brzo, protože né všechny stánky byly otevřené. I přes to jsme vykoupili vše Indianské, postupně do otevřely ostatní stánky. Program byl ,,natřískaný¨ , nechyběly kaskadérské ukázky, různé hudební vystoupení a nesměla chybět spanilá jízda. Blížil se čas oběda a tak jsme vyrazili na rybu. Až na pár malých nesrovnalostí byl oběd dobrý. Po jídle naše cesta vedla do místní turistické atrakce - tzv. "šikmého domu". Poté na kávu a zákusek.

Pak už nastala cesta zpět do Čech. Opět jsme se klouzali po pohraničních, horských silničkách. V penzionu na nás čekala kýta na ohni, ale ještě předtím jsme holčiny z penzionu provezli na našich strojích. Večer jsme se cpali výbornou kýtou, zapíjeli dobrým pivkem, povídali a probírali zážitky z předchozích ročníků...

Přišel den odjezdu, nabalili jsme své stroje a vydali se směr Pec pod Sněžkou, k hotelu Horizont, pozdravit Vodouchovo dceru Adélku a předat dary. Z tohoto místa už jsme jeli na dvě skupiny -jedna rovnou domů a druhá za dalším zážitkem do Dělostřelecké tvrze Stachelberg. Tam jsme se opět rozdělili na dvě skupiny, jedna čekala venku a druhá se vydala vzhůru dolů. Celkem jsme pokořili +/- 370 schodů. Na pozdní oběd jsme se opět stavili v Kumbudském Újezdu. Tady se naše cesty opět rozdělili a každý z nás se vydal svým směrem...


Super parkovní...

Tak za rok zase...


Tady ještě odkaz na fotogalerii od Mary:


Pro IMRG Prag Petra Zachová

69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page